31 Ekim 2014 Cuma

Dün kaybolan küçük Nehir'in ayakkabıları bulundu!...


2014 Yerel Seçim Sonuçları Online Sonuçlar Açıklanıyor (Ankara - İstanbul ve Türkiye Geneli)

Seçimlerinde hangi parti kaç oy alacak? 30 Mart'ta yapılacak olan Yerel Seçimler için anketler yapılmaya devam ediyor Buna göre İstanbul'da Kadir Topbaş, Mustafa Sarıgül'ün 8 puan önünde oy alarak oyların yüzde 45'ini topladı. Sarıgül ise yüzde 37'de kaldı. Peki anket sonuçlarında hangi parti kaç oy aldı? 2014 Yerel seçimleri için yapılan anket sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

05 Nisan 2014 Cumartesi 00:07
2014 Yerel Seçim Sonuçları Online Sonuçlar Açıklanıyor (Ankara - İstanbul ve Türkiye Geneli)
Seçimlerinde hangi parti kaç oy alacak? 30 Mart yerel seçim sonuçları burada! Buna göre İstanbul'da Kadir Topbaş, Mustafa Sarıgül'ün 8 puan önünde oy alarak oyların yüzde 45'ini topladı.

Türkiye genelinde sonuçlar online olarak sitemizde! 30 Mart yerel seçim sonuçlarının ne olacağı merak konusu, yerel seçim sonuçları ne olur? Seçim sonuçlarını hangi parti etkiler? Seçim sonuçları yasak kalkar kalkmaz kastamonupostasi.com'da İstanbul Seçim Sonuçları - 2014 (30 Mart Yerel Seçimi Sandık Sonuçları Online olarak sitemizde)




İl il, ilçe ilçe seçim sonuçları:

İSTANBUL'UN İLÇE İLÇE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

İstanbul Büyükşehir: AK Parti - Kadir Topbaş % 47,96

Adalar: CHP - Atilla Aytaç % %50,14

Arnavutköy: AK Parti - Ahmet Haşim Baltacı % 51,6

Ataşehir: CHP - Battal İlgezdi % 49,84

Avcılar: CHP - Handan Toprak % 43,7

Bağcılar: AK Parti - Lokman Çağırıcı % 57,18

Bahçelievler: AK Parti - Osman Develioğlu % 48,18

Bakırköy: CHP - Bülent Kerimoğlu % 68,65

Başakşehir: AK Parti - Mevlüt Uysal % 50,09

Bayrampaşa: AK Parti - Atila Aydıner % 50,39

Beşiktaş: CHP -Murat Haznedar % 76,13

Beykoz: AK Parti Yücel Çelikbilek % 44,57

Beylikdüzü: CHP - Ekrem İmamoğlu %50,83

Beyoğlu: AK Parti - Ahmet Misbah Demircan %47,78

Büyükçekmece: CHP - Hasan Akgün %42,27

Çatalca: CHP - Cem Kara % 44,54

Çekmeköy: AK Parti - Ahmet Poyraz %48,53

Esenler: AK Parti - Mehmet Tevfik Göksu %62,27

Esenyurt: AK Parti - Necmi Kadıoğlu %47,01

Eyüp: AK Parti - Remzi Aydın % 46,53

Fatih: AK Parti - Mustafa Demir % 48,64

Gaziosmanpaşa: AK Parti Hasan Tahsin Usta % 51,28

Güngören: AK Parti - Şakir Yücel Karaman % 50,01

Kadıköy: CHP - Aykurt Nuhoğlu %72,24

Kağıthane: AK Parti - Fazlı Kılıç % 51,15

Kartal: CHP - Altınok Öz % 44,65

Küçükçekmece: AK Parti - Temel Karadeniz % 41,9

Maltepe: CHP - Ali Kılıç % 49,23

Pendik: AK Parti Salih Kenan Şahin % 52,82

Sancaktepe: AK Parti - İsmail Erdem % 48,95

Sarıyer: CHP - Şükrü Genç % 51,17

Silivri: CHP - Özcan Işıklar %48, 76

Sultanbeyli: AK Parti - Hüseyin Keskin % 61,18

Sultangazi: AK Parti - Cahit Altunay %58,48

Şile: AK Parti - Can Tabakoğlu % 45,15

Şişli: CHP - Hayri İnönü %61,58

Tuzla: AK Parti - Şadi Yazıcı %48,21

Ümraniye: AK Parti - Hasan Can %49,42

Üsküdar: AK Parti - Hilmi Türkmen %45,64

Zeytinburnu: AK Parti - Murat Aydın %49,16

ANKARA'DA İLÇE İLÇE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Ankara Büyükşehir: AK Parti Melih Gökçek %45.74

Akyurt: AK Parti Gültekin Ayantaş % 56.27

Altındağ: AK Parti Veysel Tiryaki % 63,06

Ayaş: AK Parti Bülent Taşan %49,03

Bala: AK Parti İbrahim Gürbüz %45,86

Çankaya: CHP Alper Taşdelen %64,07

Çamlıdere: AK Parti Hazım Caner Can %68

Çubuk: AK Parti Tuncay Acehan %56,67

Etmesgut: MHP Enver Demirel %39,69

Elmadağ: AK Parti Gazi Şahin %39,48

Güdül: Ak Parti Havva Yıldırım %40,37

Haymala: DP %42,28

Kalecik: AK Parti Filiz Ulusoy %56,7

Kazan: AK Parti Lokman Ertürk %53,42

Keçiören: AK Parti Mustafa Ak %43,83

Kızılcahamam: AK Parti Muhittin Güney %53,88

Nallıhan: AK Parti Mehmet Mete %47,98

Mamak: AK Parti Mesut Akgül %47,74

Polatlı: MHP Mürsel Yıldızkaya %47,49

Pursaklar: AK Parti Selçuk Çetin %63,62

Sincan: AK Parti Mustafa Tuna %57,93

Şereflikoçhisar: AK Parti Ferda Polat %47,98

Yenimahalle: CHP Fethi Yaşar %50,87

İZMİR'DE İLÇE İLÇE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

İzmir Büyükşehir: CHP Aziz Kocaoğlu %48.48

Aliağa: MHP Serkan Acar: %32,11

Balçova: CHP Mehmet Ali Çalkaya %60,6

Bayındır: AK Parti Mehmet Kertiş %35,39

Beydağ: CHP Vasfi Şentürk %53,87

Bergama: CHP Mehmet Gönenç %34,6

Bayraklı: CHP Hasan Karabağ %44,13

Bornova: CHP Olgun Atilla %43,57

Buca: CHP Levent Priştina % 43,17

Çeşme: CHP Muhittin Dalgıç %56,88

Çiğli: CHP Hasan Arslan %52,28

Dikili: CHP Mustafa Tosun %50,32

Foça: CHP Gökhan Demirdağ %42,04

Güzelbahçe: CHP Mustafa İnce %51,93

Gaziemir: CHP Halil İbrahim Şenol %47,28

Karaburun: CHP Ahmet Çakır %50,93

Karabağlar: CHP Muhittin Selvitopu %42,7

Karşıyaka: CHP Hüseyin Mutlu Akpınar %70,41

Konak: CHP Sema Pekdaş %46,08

Kınık: AK Parti Sadık Doğruer %40,64

Kiraz: MHP Saliha Şengül %42,52

Menderes: Ak Parti Bülent Soylu %40,43

Menemen: CHP Tahir Şahin %43

Narlıdere: CHP Abdül Batur %61,32

Ödemiş: AK Parti Mahmut Baden %39,16

Seferihisar: CHP Tunç Soyer %52,29

Selçuk: CHP Hüseyin Vefa Ülgür %36,62

Tire: CHP Tayfur Çiçek %36,25

Torbalı: Ak Parti Adnan Yaşar Görmez %34,95

Urla: CHP Sibel Uyar %43,61

ADANA BÜYÜKŞEHİR: Hüseyin Sözlü (MHP)

Ceyhan: Mehmet Ali Arzu AK Parti, Çukurova: Soner Çetin CHP, Karataş: Boğaçhan Ünal CHP, Pozantı: Mustafa Çay MHP, Saimbeyli: Mustafa Şahin Gökçe MHP, Sarıçam: Bilal Uludağ MHP, Tufanbeyli: Remzi Ergü AK Parti, Yüreğir: Mahmut Çelikcan AK Parti

ADIYAMAN: Fehmi Hüsrev Kutlu (AK Parti)

Besni: İbrahim Öztürk SP, Çelikhan: Mustafa Bulut AK Parti, Gölbaşı: Yusuf Özdemir AK Parti, Kahta: Abdurrahman Toprak AK Parti, Samsat: Yusuf Fırat AK Parti, Sincik: Mehmet Buz AK Parti, Tut: Cemal Avcı CHP

AFYON: Burhanettin Çoban (AK Parti)

Başmakçı: Ayhan Gönüllü MHP, Bolvadin: Fatih Kayacan AK Parti, Çay: Hüseyin Çağrı MHP, Dazkırı: İsmail Taylan CHP, Hocalar: Ali Arslan AK Parti, İhsaniye: Şaban Çabuk MHP, İscehisar: Mustafa Çibik AK Parti, Sandıklı: Mustafa Çöl AK Parti, Sinanpaşa: Murat Karakoyun AK Parti, Sultandağı: Osman Acar CHP, Şuhut: Recep Bozkurt AK Parti

AĞRI: Hasan Arslan (AK Parti)

Diyadin: Hazal Aras BDP, Doğubeyazıt: Murat Rohat Özbay BDP, Tatlıçay: İsmail Taşdemir AK Parti

AKSARAY: Haluk Şahin Yazgı (AK Parti)

Ağaçören: Tuncay Atak AK Parti, Eskil: Niyazi Alçay AK Parti, Gülağaç: Faruk Teymen AK Parti

AMASYA: Cafer Özdemir (AK Parti)

Göynücek: Kemal Şahin AK Parti, Gümüşhacıköy: Zehra Özyol CHP, Hamamözü: Bahattin Destebaş SP, Suluova: Fatih Üçok AK Parti, Taşova: Bayram Öztürk AK Parti

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR: Menderes Türel (AK Parti)

Akseki: İsmet Uysal AK Parti, Aksu: Halil Şahin AK Parti, Elmalı: Ümit Öztekin AK Parti, Finike: Kaan Osman Sarıoğlu MHP,

İbradı: Serkan Küçükkuru CHP, Kepez: Hakan Tütüncü AK Parti, Konyaaltı: Muhittin Böcek CHP, Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya AK Parti, Manavgat: Şükrü Sözen CHP, Muratpaşa: Ümit Uysal CHP, Serik: Ramazan Çalık AK Parti Gazipaşa: Adil Çelik Ak Parti

ARDAHAN: Faruk Köksoy (AK Parti)

Çıldır: Nurettin Aygün CHP, Damal: Ergin Önal CHP, Göle: Akın İsmailoğlu AK Parti, Hanak: Ayhan Büyükkaya CHP, Posof: Cahit Ulgar AK Parti

ARTVİN: Mehmet Kocapete (AK Parti)

Ardanuç: Yıldırım Demir CHP, Arhavi: Coşkun Hekimoğlu AK Parti, Borçka: Aslan Atan AK Parti, Murgul: Hasan Çavuş AK Parti, Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk AK Parti, Yusufeli: Eyüp Aytekin AK Parti

AYDIN BÜYÜKŞEHİR: Özlem Çerçioğlu (CHP)

Çine: Enver Salih Dinçer CHP, Efeler: Mesut Özakcan CHP, Germencik: Kasım Çalışkan HDP, İncirliova: Gürşat Kale MHP, Karacasu: Mustafa Büyükyapıcı CHP, Karpuzlu: Tuğrul Ozan MHP, Koçarlı: Abdullah Arıcı AK Parti, Köşk: Rıfat Kadri Kılınç AK Parti, Kuşadası: Özer Kayalı CHP, Kuyucak: Metin Ertürk AK Parti, Nazilli: Haluk Alıcık MHP, Söke: Süleyman Toyran CHP, Sultanhisar: Ertegün Ünal AK Parti, Yenipazar: Ebubekir Karakaş MHP

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR: A. Edip Uğur (AK Parti)

Altıeylül: Zekai Kafaoğlu AK Parti, Ayvalık: Rahmi Gencer CHP, Balya: Osman Kılıç MHP, Bandırma: Dursun Mirza CHP, Bigadiç: İsmail Avcu AK Parti, Burhaniye: Firket Akova CHP, Dursunbey: Ramazan Bahçavan AK Parti, Edremit: Kamil Saka CHP, Erdek: Hüseyin Aysan AK Parti, Gönen: Hüseyin Yakar AK Parti, Havran: Emin Ersoy AK Parti, İvrindi: Recai Baytar AK Parti, Karesi: Yücel Yılmaz AK Parti, Kesput: İsmail Cankul AK Parti, Manyas: Hasan Kahraman AK Parti, Marmara: Süleyman Aksoy AK Parti, Savaştepe: Turhan Şimşek AK Parti, Sındırgı: Ekrem Yavaş AK Parti, Susurluk: Hüseyin Hızlıoğlu AK Parti.

BARTIN: Cemil Akın (MHP)

Amasra: Mehmet Emin Timur CHP, Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın AK Parti, Ulus: Hasan Hüseyin Uzun AK Parti

BATMAN: Sabri Özdemir (BDP)

Beşiri: Mustafa Öztürt BDP, Gercüş: A. Kerim Kaya BDP, Hasankeyf: A Vahap Kusen AK Parti, Kozluk: M. Veysi Işık AK Parti,

Sason: Muzaffer Arslan AK Parti

BAYBURT: Mete Memiş (AK Parti)

Aydıntepe: Haşim Şentürk MHP, Demirözü: Selami Ersen AK Parti

BİLECİK: Selim Yağcı (AK Parti)

Bozüyük: Fatih Bakıcı AK Parti, İnhisar: Ayhan Ödübek MHP, Osmaneli: Münür Şahin AK Parti, Pazaryeri: Muzaffer Yalçın AK Parti, Söğüt: Halil Aydoğdu MHP,

BİNGÖL: Yücel Barakazi (AK Parti)

Adaklı: Zeki Işık AK Parti, Genç: Mehmet Hadi Topraktan AK Parti, Kiğı: Yılmaz Gündüz CHP, Solhan: Abdulhakim Yıldız AK Parti,

BİTLİS: Hüseyin Olan (BDP)

Adilcevaz: Necati Gürsoy AK Parti, Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban AK Parti, Güroymak: Mehmet Emin Özkan BDP, Hizan: İhsan Uğur BDP, Mutki: Özcan Birlik BDP, Tatvan: Fettah Aksoy AK Parti

BOLU: Alaaddin Yılmaz (AK Parti)

Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu AK Parti, Gerede: Mustafa Allar AK Parti, Göynük: Kemal Kazan AK Parti, Kıbrıscık: Doğan Dağ CHP, Mengen: Turhan Bulut CHP, Seben: Süleyman Özbağ AK Parti, Yeniçağa: Recayi Çağlar AK Parti

BURDUR: A. Orkun Ercengiz (CHP)

Altınyayla: Ahmet Serttaş AK Parti, Bucak: Süleyman Mutlu AK Parti, Çeltikçi: Rıza Yanar AK Parti, Gölhisar: Ramazan Canural AK Parti, Kemer: Durmuş Erdem AK Parti,

BURSA BÜYÜKŞEHİR: Recep Altepe (AK Parti)

Büyükorhan: Hasan Taş AK Parti Gemlik: Refik Yılmaz AK Parti Gürsü: Cüneyt Yıldız AK Parti Harmancık: Mustafa Çetinkaya AK Parti İnegöl: Alinur Aktaş AK Parti İznik: Osman Sargın AK Parti Karacabey: Ali Özkan AK Parti Keles: Mehmet Teke AK Parti Kestel: Yener Acar AK Parti Mudanya: Hayri Türkyılmaz CHP Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan AK Parti Nilüfer: Mustafa Bozbey CHP Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu AK Parti Orhangazi: Neşet Çağlayan AK Parti Osmangazi: Mustafa Dündar AK Parti Yenişehir: Süleyman Çelik AK Parti Yıldırım: İsmail hakkı Edebali AK Parti

ÇANAKKALE: Ülgür Gökhan (CHP)

Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin AK Parti Bayramiç: Sadettin Arslan AK Parti Biga: İsmail Işık CHP Bozcaada: Hakan Can Yılmaz CHP Çan: Abdurrahman Kuzu AK Parti Eceabat: Adem Ejder MHP Ezine: Haluk Babaoğlu AK Parti Gelibolu: Münir Mustafa Özacar CHP Gökçeada: Ünal Çetin MHP Lapseki: Eyüp Yılmaz AK Parti Yenice: Veysel Acar AK Parti

ÇANKIRI: İrfan Dinç (AK Parti)

Atkaracalar: Rifat Altuntop AK Parti Bayramören: Halil Muratoğlu MHP Çerkeş: Hasan Sopacı AK Parti Eldivan: Nusrettin Gökçer MHP Ilgaz: Arif Çayır MHP Kızılırmak: Bayar Soysal AK Parti Korgun: Halil Öz AK Parti Kurşunlu: Şakir Kaymak AK Parti Orta: Bayram Yavuz Onay AK Parti Şabanözü: Mustafa Karakaya MHP Yapraklı: Ali Hasekioğlu AK Parti

ÇORUM: Muzaffer Külcü (AK Parti)

Alaca: Muhammet Esat Eyvaz AK Parti Bayat: Ekrem Ünlü AK Parti Boğazkale: Osman Tangazoğlu AK Parti Dodurga: MUstafa Aydın DP İskilip: Recep Çatma AK Parti Kargı: Zeki Şen AK Parti Mecitözü: Yaşar Kabakçı AK Parti Ortaköy: Taner İsbir AK Parti Osmancık: Hamza Karataş AK Parti Sungurlu: Abdulkadir Şahiner MHP Uğurludağ: Remzi Torun MHP

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR: Osman Zolan (AK Parti)

Acıpayam: Hulusi Şevkan AK Parti Babadağ: Salim Demirezen AK Parti Baklan: Yusuf Gülsever AK Parti Bekilli: Mustafa Başkafa CHP Beyağaç: Mustafa Akçay AK Parti Bozkurt: Birsen Çelik CHP Buldan: Ahmet Kırık AK Parti Çal: Fethi Akcan MHP Çameli: Cengiz Arslan AK Parti Çardak: Mahmut Öztürk AK Parti Çivril: Gürcan Güven AK Parti Güney: Halil Ayhan AK Parti Honaz: Turgut Devecioğlu AK Parti Kale: Erkan Hayla AK Parti Merkezefendi: Muhammet Subaşıoğlu AK Parti Pamukkale: Hüseyin Gürlesin AK Parti Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş AK Parti Serinhisar: Mehmet Kobaş AK Parti Tavas: Turhan Veli Akyol AK Parti

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR: Gültan Kışanak (BDP)

Bağlar: Birsen Kaya Akat BDP Bismil: Cemile Eminoğlu BDP Çermik: Mehmet Akdağ AK Parti Çınar: Ahmet Cengiz BDP Çüngüş: Zübeyir Arslanca AK Parti Dicle: Abdulsamed Bilgin BDP Eğil: Mehmet Karakaş AK Parti Ergani: Ramazan Kartalmiş BDP Hani: Abdurrahman Zorlu BDP Hazro: Güler Özavcı Doğu BDP Kayapınar: Mehmet Ali Aydın BDP Kocaköy: Affüllah Kar BDP Kulp:Abdullah Özgen AK Parti Lice: Rezan Zuğurli BDP Silvan: Yüksel BodakçiBDP Sur: Seyid Narin BDP Yenişehir: Selim Kurbanoğlu BDP

DÜZCE: Mehmet Keleş (AK Parti)

Akçakoca: Cüneyt Yemenici AK Parti, Cumayeri: Recep Tuna AK Parti, Çilimli: Muhsin Yavuz AK Parti, Gölyaka Bekir Akbulut AK Parti, Gümüşova: Ahmet Azap AK Parti, Kaynaşlı: Erol Bayraktar AK Parti, Yığılca: Muzaffer Yiğit AK Parti

EDİRNE: Recep Gürkan (CHP)

Enez: Abdullah Bostancı AK Parti, Havsa: Oğuz Tekin CHP, İpsala: Mehmet Kerman AK Parti Keşan: Mehmet Özcan CHP, Lalapaşa: Bülent Şahinbaş MHP, Meriç: Nihat Yörük AK Parti, Süloğlu: Mehmet Ormankıran CHP, Uzunköprü: Enis İşbilen CHP,

ELAZIĞ: Mücahit Yanılmaz (AK Parti)

Ağın: Yılmaz Serttaş MHP, Arıcak: Münür Yıldız BBP, Baskil: İhsan Akmurat AK Parti, Karakoçan: Burhan Kocaman BDP, Keban:Fethiye Atlı AK Parti, Kovancılar: Hacı Akpınar AK Parti, Maden: Orhan Yavuz AK Parti Palu:Said Dağoğlu AK Parti Sivrice:Turgay Gündoğan SP

ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy (AK Parti)

Çayırlı:Atınç Bahadır AK Parti İliç:Muhlis Doğan MHP Kemah:Mahmut Cantekin AK Parti Kemaliye:Mustafa Haznedar AK Parti Otlukbeli: Vahdet Ercan AK Parti Refahiye: Cevdet Çınar MHP Tercan:Mehmet Yılmaz MHP Üzümlü: Ahmet Sazlı AK Parti

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR: Mehmet Sekmen (AK Parti)

Aşkale: Enver Başaran AK Parti, Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan AK Parti, Çat: Melik Yaşar AK Parti, Hınıs: Hasan Basri Fırat BDP, Horosan: Abdulhatem Bastem AK Parti İspir: Osman Çakır AK Parti Karaçoban: İrfan Sarı BDP Karayazı: Sait Karabakan BDP Köprüköy: Osman Belli AK Parti Narman: Yücel Ahmet İşleyen AK Parti Oltu: İbrahim Ziyrek AK Parti Olur: Rüstem Polat AK Parti Palandöken: Orhan Bulutlar AK Parti Pasinler: Ünsal Sertoğlu AK Parti Pazaryolu:Recep Kaplan AK Parti Şenkaya: Görbil Özcan AK Parti Tekman: Müfit Bingöl AK Parti Tortum: Hasan Çakmak AK Parti Uzundere: Halis Özsoy AK Parti, Yakutiye: Ali Korkut AK Parti

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR: Yılmaz Büyükerşen (CHP)

Alpu: Rafet Demirtaş AK Parti Beylikova: Özkan Alp AK Parti Çifteler: Metin Özen AK Parti Günyüzü: Mehmet Remzi Arayit AK Parti Han: Erdal Şanlı CHP İnönü: Kadir Bozkurt AK Parti Mahmudiye: Ayşe Güney AK Parti Mihalgazi: Zeynep Akgün AK Parti Mihalıççık: İsmail Uysal AK Parti Odunpazarı: Kazım Kurt CHP Sarıcakaya: Faruk Güler AK Parti Seyitgazi: Hasan Kalın AK Parti Sivrihisar: Hamit Yüzügüllü AK Parti Tepebaşı: Ahmet Ataç CHP

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR: Fatma Şahin (AK Parti)

Araban: Mehmet Özdemir AK Parti İslahiye: Kemal Vural AK Parti Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz MHP Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan AK Parti Nurdağı: Mehmet Yıldırır Ak Parti Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç MHP Şahinbey: Mehmet Tahmazoğlu AK Parti Şehitkamil: Rıdvan Fadıloğlu AK Parti Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu AK Parti

GİRESUN: Kerim Aksu (CHP)

Alucra: Asım Kaymakçı AK Parti Bulancak: Recep Yakar AK Parti Çamoluk: Savaş Akarçeşme AK Parti Çanakçı: Tuncay Kasım AK Parti Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu AK Parti Doğankent: Haşim Birol Tekin MHP Espiye: Mustafa Karadere AK Parti Eynesil: Coşkun Somuncuoğlu AK Parti Görele: Tolga Erener AK Parti Güce: Aytekin Geçgel AK Parti Keşap: Mehmet Emür AK Parti Piraziz: Hayri Özdemir AK Parti Şebinkarahisar: Şahin Yılancı AK Parti Tirebolu: Abdullah Karapıçak AK Parti Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu AK Parti

GÜMÜŞHANE: Ercan Çimen (AK Parti)

Kelkit: Ünal Yılmaz AK Parti Köse: Şerif Aygün AK Parti Kürtün:Ahmet Kanat AK Parti Şiran: Ömer Yeniçeri MHP Torul: Hayri Bostan MHP

HAKKARİ: Dilek Hatipoğlu (BDP)

Çukurca: Servet Tunç BDP Şemdinli: Fikri Algül AK Parti Yüksekova: Ruken Yetişkin BDP

HATAY BÜYÜKŞEHİR: Lütfi Savaş (CHP)

Altınözü:Rifat Sarı AK Parti Antakya: İsmail Kimyeci AK Parti Arsuz: Nazım Çulha CHP Belen: Adnan Vurucu AK Parti Defne: İbrahim Yaman CHP Dörtyol: Yaşar Toksoy MHP Erzin: Kasım Şimşek AK Parti Hassa: Abdurrahman Demirel AK Parti İskenderun: Yusuf Hamit Civelek CHP Kırıkhan: Ayhan Yavuz AK Parti Payas:Bekir Altan AK Parti Reyhanlı: Hüseyin Şanverdi AK Parti Samandağ: Mithat Nehir CHP Yayladağı: Mehmet Kalkan AK Parti

IĞDIR: Gündüz Güneş (MHP)

Karakoyunlu: Kurban Kaya CHP

ISPARTA: Yusuf Ziya Günaydın (MHP)

Aksu: Ali Kaya CHP Atabey: Tevfik Atasoy AK Parti Eğirdir: Ömer Şengöl DP Gelendost: Mehmet Sezgin AK Parti Gönen: Hüseyin Kaya CHP Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak AK Parti Sinirkent: Erol Civelekoğlu MHP Sütçüler: Mustafa Üstün AK Parti Şarkikaraağaç: İsa Çarkacı BBP Uluborlu: Mehmet Ünverdi AK Parti Yalvaç: Halil Hilmi Tütüncü MHP Yenişarbademli: Mustafa Erdem CHP

K.MARAŞ BÜYÜKŞEHİR: Mehmet F. Erkoç (AK Parti)

Afşin: Mehmet Fatih Güven AK Parti Andırın: Ali Çatalbaş MHP Cağlayancerit: Ahmet Nazım Engizek MHP Dulkadiroğlu: Necati Okay AK Parti Ekinözü: Fatih Vicdan CHP Elbistan: Durmuş Küçük AK Parti Göksun: Hüseyin Coşkun Aydın AK Parti Nurhak: Onikişubat: Hanefi Mahçiçek AK Parti Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ AK Parti Türkoğlu: Osman Okumuş AK Parti

KARABÜK: Rafet Vergili (MHP)

Eflani: İbrahim Ertuğrul AK Parti Eskipazar: Dursun Baş AK Parti Ovacık: Mustafa Dursun MHP Safranbolu: Necdet Aksoy AK

Parti Yenice: Zeki Çaylı AK Parti

KARAMAN: Ertuğrul Çalışkan (AK Parti)

Ayrancı: Yüksel Büyükkarcı MHP Başyayla: Şerafettin Bulgurcu AK Parti Ermenek: Uğur Sözkesen AK Parti Kazımkarabekir: Ali Ihsan Alanlı AK Parti Sarıveliler: Halil Kulak AK Parti

KARS: Murtaza Karaçanta (MHP)

Akyaka: Muhammed Toptaş CHP Arpaçay: Erçetin Altay AK Parti Digor: Ekrem Bingül BDP Sarıkamış: Göksal Toksoy AK Parti Selim: Coşkun Altun AK Parti Susuz: Ali Yeğin CHP

KASTAMONU: Tahsin Babaş (AK Parti)

Abana: Rıdvan Oyar AK Parti Ağlı: Şahin Çolak MHP Araç: Mustafa Ayanoğlu AK Parti Azdavay: Osman Nuri Civelek AK Parti Bozkurt: Bozkurt Ekeş MHP Cide: Nejdet Demir AK Parti Çatalzeytin: Ahmet Demir MHP Daday: Hasan Fehmi Taş CHP Devrekani: Mümtaz Aliustaoğlu Bağımsız Doğanyurt: Ahmet Kaya AK Parti Hanönü: Serkan Uçar AK Parti İhsangazi: Zühtü Danacı AK Parti İnebolu: Engin Uzuner MHP Küre: Kamil Aydınlı MHP Seydiler: Mehmet Şahin AK Parti Şenpazar: Cem Çınar AK Parti Taşköprü: Hüseyin Arslan AK Parti Tosya: Kazım Şahin AK Parti

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR: Mehmet Özhaseki (AK Parti)

Akkışla: Ali Ergül AK Parti Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu AK Parti Develi: Mehmet Cabbar AK Parti Felahiye: Vural Coşkun AK Parti Hacılar: Doğan Ekici AK Parti İncesu: Zekeriya Karayol AK Parti Kocasinan: Mustafa Çelik AK Parti Melikgazi: Memduh Büyükkılıç AK Parti Özvatan: Nasip Aksoy AK Parti Pınarbaşı: Dursun Ataş MHP Sarıoğlan: Ali Osman Yıldız MHP Talas: Mustafa Palancıoğlu AK Parti Tomarza: Fahrettin Işık AK Parti Yahyalı: Esat Öztürk AK Parti Yeşilhisar: Abdulkadir Akdeniz AK Parti

KIRIKKALE: Mehmet Saygılı (AK Parti)

Bahşılı: İbrahim Uyar (AK Parti), Balışeyh: Ali Dedeoğlu (AK Parti), Çelebi: Süleyman Uluyol (AK Parti), Delice: Turgut Özdem (SP), Karakeçili: Hüseyin Özçelik (AK Parti), Keskin: Dede Yıldırım (BBP), Sulakyurt: İsmail Bildik (MHP), Yahşihan: Ahmet Sungur (AK Parti)

KIRKLARELİ: M. Siyan Kesimoğlu (CHP)

Babaeski: Abdullah Hacı (CHP), Demirköy: Muhlis Yavuz (MHP), Kofçaz: Mehmet Balcı (CHP), Lüleburgaz: Emin Halebak (CHP), Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel (AK Parti), Pınarhisar: Mustafa Cingöz (CHP), Vize: Sedat Balkı (MHP)

KIRŞEHİR: Yaşar Bahçeci (AK Parti)

Akçakent: Yılmaz Kılıç (AK Parti), Akpınar: Mustafa Karahan (AK Parti), Boztepe: Ramazan Aydın (AK Parti), Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu (AK Parti), Kaman: Erhan Talu (MHP), Mucur: Ali Şahin (MHP)
KİLİS: Hasan Kara (AK Parti)

Elbeyli: Süleyman Şimşek (AK Parti), Musabeyli: Ayhan Yılmaz (AK Parti), Polateli: Hakkı Çelik (AK Parti)

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR: İ. Karaosmanoğlu (AK Parti)

Başiskele: Hüseyin Ayaz (AK Parti), Çayırova: Şevki Demirci (AK Parti), Darıca: Şükrü Karabacak (AK Parti), Derince: Ali Haydar Bulut (AK Parti), Dilovası: Ali Toltar (AK Parti), Gebze: Adnan Köşker (AK Parti), Gölcük: Mehmet Ellibeş (AK Parti), İzmit: Nevzat Doğan (AK Parti), Kandıra: Ünal Köken (AK Parti), Karamürsel: İsmail Yıldırım (AK Parti), Kartepe: Hüseyin Üzülmez (AK Parti), Körfez: İsmail Baran (AK Parti)

KONYA BÜYÜKŞEHİR: Tahir Akyürek (AK Parti)

Ahırlı: İsa Akgül (AK Parti), Akören: Ekrem Tulukçu (MHP), Akşehir: Salih Akkaya (AK Parti), Altınekin: Muharrem Dere (AK Parti), Beyşehir: Murat Özaltun (AK Parti), Bozkır: İbrahim Gün (AK Parti), Cihanbeyli: Mehmet Kale (AK Parti), Çeltik: Mehmet Ekizoğlu (AK Parti), Çumra: Mehmet Oğuz (AK Parti), Derbent: Hamdi Acar (AK Parti), Derebucak: Ahmet Kısa (AK Parti), Doğanhisar: Ömer Kayhan (AK Parti), Emirgazi: (MHP), Ereğli: Özkan Özgüven (AK Parti), Güneysınır: Ahmet Demir (SP), Hadim: Ahmet Hamdioğlu (AK Parti), Halkapınar: Fahri Vardar (SP), Hüyük: Mehmet Şahin (AK Parti), Ilgın: H.İbrahim Oral (AK Parti), Kadınhanı: M.Nuri Ödük (AK Parti), Karapınar: Mehmet Yaka (AK Parti), Kulu: Ahmet Yıldız (AK Parti), Sarayönü: Fatma Toru (AK Parti), Seydişehir: Mehmet Tutal (AK Parti), Taşkent: Osman Arı (AK Parti), Tuzlukçu: Nurettin Akbuğa (CHP), Yalıhüyük: Hasan Koçer (AK Parti), Yunak: Abdullah Emre Demirhan (AK Parti)

KÜTAHYA: Kamil Saraçoğlu (AK Parti)

Altıntaş: Ferit Karabulut (AK Parti), Aslanapa: Asaf Akar (AK Parti), Çavdarhisar: Halil Başer (AK Parti), Domaniç: Sahvet Ertürk (MHP), Dumlupınar: Niyazi Tezcan (MHP), Emet: Mustafa Koca (AK Parti), Gediz: M.Ali Saraoğlu (AK Parti), Hisarcık: Fatih Çalışkan (AK Parti), Pazarlar: Cavit Erdoğan (MHP), Simav: Süleyman Özkan (AK Parti), Şaphane: Rasim Daşhan (CHP), Tavşanlı: Mustafa Güler (AK Parti)

MALATYA BÜYÜKŞEHİR: Ahmet Çakır (AK Parti)

Akçadağ: Ali Kazgan (AK Parti), Arapgir: Haluk Cömertoğlu (AK Parti), Arguvan: Mehmet Kızıldaş (CHP), Battalgazi: Selahattin Gürkan (AK Parti), Darende: Süleyman Eser (AK Parti), Doğanşehir: Vahap Küçük (AK Parti), Doğanyol: Recep Güzelbey (AK Parti), Hekimhan: Aliseydi Millioğulları (CHP), Kale: Cemal Akdemir (AK Parti), Kuluncak: Mehmet Boyraz (AK Parti), Pütürge: Mehmet Polat (AK Parti), Yazıhan: Nevzat Öztürk (AK Parti), Yeşilyurt: H.Uğur Polat (AK Parti)

MANİSA: Cengiz Ergün (MHP)

Ahmetli: Ahmet Alhan (AK Parti), Akhisar: Salih Hızlı (AK Parti), Alaşehir: Adnan Özdişçi (AK Parti), Demirci: Selami Selçuk (AK Parti), Gölmarmara: Kamil Öz (AK Parti), Gördes: Muhammet Akyol (AK Parti), Kırkağaç: Y.İsmail Gedüz (AK Parti), Köprübaşı: Zafer Mergen (AK Parti), Kula: Hüseyin Tosun (MHP), Salihli: Zeki Kayda (MHP), Sarıgöl: Necati Selçuk (MHP), Saruhanlı: Hüseyin Yaralı (AK Parti), Selendi: Nurullah Savaş (MHP), Soma: Hasan Ergene (AK Parti), Turgutlu: Serhat Orhan (AK Parti), Yunusemre: Mehmet Çerçi (AK Parti)

MARDİN: Ahmet Türk (Bağımsız)

Artuklu: Emin Irmak (BDP), Dargeçit: Zeynep Sipcik (BDP), Derik: Sabahat Çetinkaya (BDP), Kızıltepe: İsmail Ası (BDP), Mazıdağı: Necla Yıldırım (BDP), Midyat: Şehmus Nasıroğlu (AK Parti), Nusaybin: Sara Kaya (BDP), Savur: Nezir Yıldız (AK Parti), Yeşilli: Hayrettin Demir (AK Parti)

MERSİN BÜYÜKŞEHİR: Burhanettin Kocamaz (MHP)

Akdeniz: Mehmet Fazıl Türk (BDP), Anamur: Mehmet Türe (MHP), Aydıncık: Ferat Aktan (AK Parti), Bozyazı: Mehmet Ballı (MHP), Çamlıyayla: İsmail Tepebağlı (MHP), Erdemli: Mükerrem Tollu (MHP), Gülnar: Ahmet Günel (MHP), Mezitli: Neşet Tarhan (CHP), Mut: Nebi Yılmaz (MHP), Silifke: Mustafa Turgut (CHP), Tarsus: Şevket Can (MHP), Toroslar: Hamit Tuna (MHP), Yenişehir: İbrahim Genç (CHP)

MUĞLA: Osman Gürün (CHP)

Bodrum: Mehmet Kocadon (CHP), Dalaman: Süleyman Camuzcuoğlu (AK Parti), Datça: M.Şener Tokcan (CHP), Fethiye: Behçet Saatcı (DP), Kavaklıdere: Mehmet Demir (AK Parti), Köyceğiz: Salih Erbay (CHP), Marmaris: M.Ali Acar (CHP), Menteşe: Bahattin Gümüş (CHP), Milas: Muhammet Tokat (CHP), Ortaca: Hasan Karaçelik (CHP), Ula: Ümit Karaaslan (CHP), Yatağan: Mustafa Toksöz (AK Parti)

MUŞ: Feyat Asya (AK Parti)

Bulanık: Resul Bülüt (AK Parti), Hasköy: Mürsel Özen (AK Parti), Korkut: Haşim Arık (AK Parti), Malazgirt: Halis Coşkun (BDP), Varto: Sabite Ekinci (BDP)

NEVŞEHİR: Hasan Ünver (AK Parti)

Acıgöl: Ercan Ertaş (AK Parti), Avanos: İsmet İnce (CHP), Derinkuyu: Ahmet Balcı (MHP), Gülşehir: Vahdi Arısoy (MHP), Hacıbektaş: A.Rıza Selmanpakoğlu (CHP), Kozaklı: Celalettin Güven (MHP), Ürgüp: Fahri Yıldız (AK Parti)
NİĞDE: Faruk Akdoğan (AK Parti)

Altunhisar: Erdal Sarı (AK Parti), Bor: Sıtkı Erat (AK Parti), Çamardı: Yavuz Soylu (AK Parti), Çiftlik: Bayram Taş (AK Parti), Ulukışla: Osman Duru (CHP)

ORDU: Enver Yılmaz (AK Parti)

Akkuş: İsa Demirci (AK Parti), Altınordu: Engin Tekintaş (AK Parti), Aybastı: İzzet Gündoğar (AK Parti), Çamaş: Alaaddin Giden (AK Parti), Çatalpınar: Ahmet Türe (AK Parti), Çaybaşı: İsmet Yanık (AK Parti), Fatsa: Hüseyin Anlayan (AK Parti), Gölköy: A.Kemal Mert (AK Parti), Gülyalı: Talip Şen (AK Parti), Gürgentepe: Yener Yalçınkaya (AK Parti), İkizce: Bahri Söğüt (AK Parti), Kabadüz: Yener Kaya (AK Parti)

OSMANİYE: Kadir Kara (MHP)

Bahçe: İbrahim Baz (AK Parti), Düziçi: Ökkeş Namlı (AK Parti), Hasanbeyli: Kadirli: Ömer Tarhan (MHP), Sumbas: M.Nuri Nuhoğlu (MHP), Toprakkale: Ahmet Cavit (AK Parti)

RİZE: Reşat Kasap (AK Parti)

Ardeşen: Hakan Gültekin (AK Parti), Çamlıhemşin: İ.Lütfü Melek (BĞMZ) Çayeli: Atilla Esmen (AK Parti), Derepazarı: Yakup Samangül (AK Parti), Fındıklı: Adnan Özbalaban (AK Parti), Güneysu: Halil Turan (AK Parti), Hemşin: H.Kazım Bekar (AK Parti), İkizdere: Hasan Kösoğlu (AK Parti), İyidere: Ahmet Mete (AK Parti), Kalkandere: Kenan Yıldırım (SP), Pazar: Ahmet Basa (AK Parti)

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR: Zeki Toçoğlu (AK Parti)

Adapazarı: Süleyman Dişli (AK Parti), Akyazı: Hasan Akcan (AK Parti), Arifiye: İsmail Karakullukçu (AK Parti), Erenler: Cavit Öztürk (AK Parti), Ferizli: Ahmet Soğuk (AK Parti), Geyve: Murat Kaya (AK Parti), Hendek: Ali İnci (AK Parti), Karapürçek: Orhan Yıldırım (AK Parti), Sapanca: Aydın Yılmazer (AK Parti), Serdivan: Yusuf Alemdar (AK Parti), Söğütlü: Hüseyin Genç (AK Parti), Karasu: Mehmet İspiroğlu (AK Parti), Kaynarca: Zeynur Özel (AK Parti), Kocaali: Ahmet Acar (AK Parti), Pamukova: Cevat Keser (AK Parti), Taraklı: Tacettin Özkaraman (AK Parti)

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR: Y. Ziya Yılmaz (AK Parti)

Alaçam: Hadi Uyar (AK Parti), Asarcık: Şerif Kılağuz (MHP), Atakum: İshak Taşçı (AK Parti), Ayvacık: Mustafa Belur (AK Parti), Bafra: Bahri Şahin (AK Parti), Canik: Osman Genç (AK Parti), Çarşamba: Hüseyin Dündar (AK Parti), Havza: Murat İkiz (AK Parti), İlkadım: Erdoğan Tok (AK Parti), Kavak: İbrahim Sarıcağolu (AK Parti), Ladik: Selim Özbalcı (AK Parti), Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu (AK Parti), Salıpazarı: Halil Akgül (AK Parti), Tekkeköy: Hasan Togar (AK Parti), Terme: Şenol Kul (AK Parti), Vezirköprü: İ.Sadık Edis (AK Parti), Yakakent: Hüseyin Kıyma (AK Parti)

SİİRT: Tuncer Bakırhan (BDP)

Aydınlar: M.Mesut Memduhoğlu (AK Parti), Baykan: Ali Aydın (BDP), Eruh: Hüseyin Kılıç (BDP), Kurtalan: Nevzat Karatay (AK Parti), Pervari: Teyyar Özcan (AK Parti), Şirvan: Necat Cellek (AK Parti)
SİNOP: Baki Ergül (CHP)

Ayancık: Ayhan Ergün (AK Parti), Boyabat: Şefik Çakıcı (AK Parti), Dikmen: Murat Akça (AK Parti), Durağan: Ahmet Kılıçaslan (AK Parti), Erfelek: Muzaffer Şimşek (CHP), Gerze: Osman Belovacıklı (CHP), Saraydüzü: Hasan Peker (AK Parti), Türkeli: H.Dilek Özcan (MHP)

SİVAS: Sami Aydın (AK Parti)

Akıncılar: Hasan Şen (AK Parti), Altınyayla: Necmettin Mermer (AK Parti), Divriği: Hakan Gök (CHP), Doğanşar: N.Oktay Karaman (AK Parti), Gemerek: (BBP), Gölova: İbrahim Yenidünya (AK Parti), Gürün: Nami Çiftçi (MHP), Hafik: Selahattin Çuhadaroğlu (SP), İmranlı: Pehlül İşleyen (MHP), Kangal: Mehmet Öztürk (AK Parti), Koyulhisar: Osman Epsileli (MHP), Suşehri: Fazlı Yüksel (AK Parti), Şarkışla: A.Turgay Oğuz (AK Parti), Ulaş: Hüseyin Gülkanat (CHP), Yıldızeli: Yılmaz Navruz (MHP), Zara: S.Ahmet Pala (AK Parti)

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR: Celalettin Güvenç (AK Parti)

Akçakale: Abdulhakim Ayhan (AK Parti), Birecik: M.Faruk Pınarbaşı (AK Parti), Bozova: Zeynel Taş (BDP), Ceylanpınar: İsmail Aslan (BDP), Eyyübiye: Mehmet Ekinci (AK Parti), Halfeti: (BDP), Haliliye: Fevzi demirkol (AK Parti), Harran: Mehmet Özyavuz (AK Parti), Hilvan: A.Ali Bayık (AK Parti), Karaköprü: Nihat Çiftçi (AK Parti), Siverek: Resul Yılmaz (AK Parti), Suruç: Orhan Şansal (BDP), Viranşehir: Emrullah Cin (BDP)

ŞIRNAK: Serhat Kadırhan (BDP)

Beytüşşebap: Nurettin Ataman (BDP), Cizre: Leyla İmret (BDP), Güçlükonak: Bahattin Aktuğ (AK Parti), İdil: M.Muhdi Aslan (BDP), Silopi: Emine Esmer (BDP), Uludere: Zeynep Üren (BDP)

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR: Kadir Albayrak (CHP)

Çerkezköy: Vahap Akay (CHP), Çorlu: Ünal Baysan (CHP), Hayrabolu: Şener Çelikayar (AK Parti), Kapaklı: İrfan Mandalı (CHP), Malkara: Ulaş Yurdakul (CHP), Marmara Ereğlisi: İbrahim Uyan (CHP), Muratlı: Nebi Tepe (CHP), Saray: Nazmi Çoban (CHP), Şarköy: Süleyman Altınok (CHP)

TOKAT: Eyüp Eroğlu (AK Parti)

Almus: H.Hüseyin Arıkan (AK Parti), Artova: Lütfi Yalçın (AK Parti), Başçiftlik: Murat Tuncel (AK Parti), Erbaa: Hüseyin Yıldırım (AK Parti), Niksar: Özdilek Özcan (AK Parti), Pazar: Şerafettin Pervanlar (AK Parti), Reşadiye: Cemil Kılıç (AK Parti), Sulusaray: Halil Demirkol (AK Parti), Turhal: Yılmaz Bekler (AK Parti), Yeşilyurt: Kazım Misafir (AK Parti), Zile: Lütfi Vidinel (AK Parti)

TRABZON BÜYÜKŞEHİR: O.F. Gümrükçoğlu (AK Parti)

Akçaabat: Şefik Türkmen (AK Parti), Araklı: Recep Çebi (AK Parti), Arsin: Erdem Şen (AK Parti), Beşikdüzü: Orhan Bıçakçıoğlu (AK Parti), Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz (AK Parti), Çaykara: Hanefi Tok (AK Parti), Dernekpazarı: Mehmet Aşık (AK Parti), Düzköy: Salih Bakal (AK Parti), Hayrat: Mehmet Nuhoğlu (AK Parti), Köprübaşı: Mustafa Sancak (MHP), Maçka: Koray Koçhan (AK Parti), Of: S.Salih Sarıalioğlu (AK Parti), Ortahisar: A. Metin Genç (AK Parti), Sürmene: Rahmi Üstün (AK Parti), Şalpazarı: Refik Kurukız (MHP), Tonya: Osman Beşel (AK Parti), Vakfıkebir: Muhammet Balta (AK Parti), Yomra: İbrahim Sağıroğlu (AK Parti)

TUNCELİ: Mehmet Ali Bul (BDP)

Çemişgezek: Ahmet Şadan Ersoy (CHP), Hozat:, Mazgirt: (BDP), Nazımiye: Cafer Kırmızıçiçek (CHP), Ovacık:, Pertek Recai Vural (AK Parti), Pülümür

UŞAK: Nurullah Cahan (AK Parti)

Banaz: Zafer Arpacı (AK Parti), Eşme: Hacı Mustafa Çetin (AK Parti), Karahallı: Ali Topçu (AK Parti), Sivaslı: Nihat Sazlıgöl (CHP), Ulubey: Ali Rıza Ada (CHP)

VAN: Bekir Kaya (BDP)

Bahçesaray: Mehmet Garip Aykut (BDP), Başkale: İhsan Güler (BDP), Çaldıran: Faruk Demir (BDP) Çatak: Celalettin Bartu (BDP), Edremit: İbrahim Koç (AK Parti), Erciş: Diba Keskin (BDP), Gevaş: Sinan Hakan (AK Parti), Gürpınar: Hayrullah Tanış (AK Parti), İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli (AK Parti), Muradiye: Mehmet Ali Tunç (BDP), Özalp: Handan Bağcı (BDP), Saray: (BDP), Tuşba: Fevzi Özgökçe (AK Parti)

YALOVA: Yakup Bilgin Koçal (AK Parti)

Altınova: Metin Oral (AK Parti), Armutlu: Mehmet Birkan (AK Parti), Çınarcık: Avni Kurt (CHP), Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar (AK Parti), Termal: İsmail Atik (AK Parti)

YOZGAT: Kazım Arslan (AK Parti)

Akdağmadeni: Suphi Daştan (AK Parti), Ahmet Koçak (AK Parti), Aydıncık: Ahmet Koçak (AK Parti), Boğazlıyan: Hamdi Erdal (AK Parti),Çandır: Mustafa Ertan Örgün (AK Parti) Çayıralan: Yasin Şahiner (AK Parti), Çekerek: Bedrettin Bozkurt (AK Parti), Kadışehri: Davut Karadavut (AK Parti), Saraykent: Ahmet Öçal (AK Parti), Sarıkaya: Ömer Açıkel (MHP), Sorgun: Ahmet Şimşek (AK Parti), Şefaatli: Zeki Bozkurt (AK Parti), Yenifakılı: Yalçın Karadavut (AK Parti), Yerköy: Mehmet Ağaoğlu (AK Parti)

ZONGULDAK: Muharrem Akdemir (CHP)

Alaplı: Nevzat Çimenoğlu (AK Parti), Çaycuma: Bülent Kantarcı (CHP), Devrek: Mustafa Semerci (AK Parti), Gökçebey: Vedat Öztürk (AK Parti), Kdz. Ereğli: Hüseyin Uysal (AK Parti), Kilimli: Ali Aslankılıç (CHP), Kozlu: Ertan Şahin (AK Parti)


30 Mart 2014 seçimi için İstanbul'da 9 Milyon 997 bin seçmen sandık başına gidiyor. Peki İstanbul'da seçim sonuçları ne olur? İstanbul'u alan Türkiye'yi alır denildiği için İstanbul seçim sonuçları kritik önem taşıyor.

2009 yerel seçimlerinde İstanbul'daki seçim sonuçları tablosu 2014 seçim sonuçları için de referans niteliğinde.

YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ


YORUM YAZ

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

      Yorumlar
      Toplam 191 yorum mevcut

    • Yunus 8 ay önce yorumlandı

      Görünen dag kılavuz istemez, acin gözlerinizi kor olmayın. Başbakanımızın hakkını yemeyin, Allah onu korusun, varmı Recepten daha iyisi? Ben bin Kilictaroglunu Erdoğan'ın kesip attıgı tırnağına değişmem. Haddini bilmeyen hasiyetsiz Kilictaroglunu hergelesimi vatana başbakan olacak veyahut iki kelimeyi bir araya getiremeyin Bahcelimi? Başbakanımızın degerini bilin, o bir dünya lideri, her millet kipde ederken siz körler görmüyorsunuz. Sayın başbakanım Allah herzaman zaferi sana verecek, çünkü aldığın dualar sana yeter.

    • selim 8 ay önce yorumlandı

      Seçimde hile yapanın ana bacı...

    • can can 8 ay önce yorumlandı

      Sayin kilictaroglu aldinizmi cevabinizi milletten yerinizde olsam tv yede cikmam bukemedigin eli op ve sus kimin ne oldugunu tc vatandasi biliyor

    • AKP 8 ay önce yorumlandı

      dai̇ama ak parti̇ cok i̇yi̇ olmus

    • mutlu:)) 8 ay önce yorumlandı

      Gordunuz mu hak eden kazanir bu millet neyin ne oldugunu cok iyi bilecek kadar akilli ..kurdu turku arabi lazi hepsi akp.de yasassin Recep Tayip Erdogon adi gibi "Er Dogan"

    TÜM YORUMLAR
    HAVA DURUMU
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    SPOR TOTO SÜPER LİG
    Tür seçiniz:
    SENDE YAZ
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri

    Siz de yazmak istemez misiniz?

    Ziyaretçi Defteri
    ARŞİV